Marmelatlı Kornet

NEDEN FONKSİYONEL BİR ÜRÜN YAPMA YOLUNA GİTMEDİK

Günümüzde herhangi bir ürünün pazardaki yerinin büyük olması için faydalı olmasının gerekmediği tezini ortaya atıyoruz. Bunu kanıtlayabilmek için bir örnek vermek isteriz.
Verilere baktığımızda bir çok ülkede sudan sonra en çok tüketilen içeceğin bir çok zararının olduğu kanıtlanmış olan kola olduğunu görmekteyiz. Üstüne üstlük kola tüketimindeki artış diğer faydalı içeceklerinde tüketimini her geçen gün azaltmaktadır. Öyle ki ülkemizde dünyanın en yararlı içeceği olan olmazsa olmazımız sütten bile fazla tüketilmektedir.

Ülkelerin dondurma tüketimi

ABD`de yıllık 25 litre, İsveç, Norveç gibi kuzey ülkelerinde 13-14 litre ve Avrupa Birliği genelinde ise ortalama 7 litre kişi başı dondurma tüketiliyor. Yunanistan`daki tüketim ise kişi başı 4 litre. Türkiye`de 18 yıl önce 0,3 litre olan yıllık kişi başı dondurma tüketimi, 2007 yılında 2,3 litreye ulaştı.

ABD ve diğer ülkelerdeki süt ve kola tüketiminin birbirine yakın olmasının nedenlerinden biride dondurma tüketim oranlarının yüksek ve her mevsim tüketilebilir olmasıdır.

HEDEF KİTLEMİZ

Dondurmayı seven ve yeni lezzetlere açık olan her kesimden ve her yaş grubundan tüketiciler
Ayrıca bağışıklık sistemleri yeteri derecede gelişmemiş olan çocuklar.

BİZİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu