Klarifikatör

Klarifikatör

Meyve suyu ve süt gibi gıda maddelerinin tam olarak temizliğin, sağlar. özellikle çocuklarımızın gelişmesinde vazgeçemediğimiz gıda maddesi olan sütün işlenmeden önceki , içerdiği zararlı bakterilerin temizlenmesini sağlar. Daha sağlıklı ve kaliteli mamul için şart olan bu makine firmamızda 3 ton/h kapasiteden 20 ton/h kapasiteye kadar mevcuttur.
Seperatör
Sütün içerisindeki yağ moleküllerini ve sütün doğal bileşenini olumsuz yönde etkileyen organizmaları ayırma özelliğine sahiptir. Bu separator hem süt temizleyici, hem de krema ayırıcı olarak çift fonksiyonlu dizayn edilmiştir. Makine sadece sütte değil peynir altı suyu v.b ayrıştırma gerektiren bütün sıvılarda kullanılabilir. Makinenin süt ile temas eden bütün aksamları. Paslanmaz çelik kalitesiyle üretilmiştir. Normal separatorden ayıran özelliği seliment çamurudur.
Pastorizatör
Süt ve meyvesuyu mamüllerinin kapalı alanda istenilen ısılarda işlenmesi ve yine kapalı alanda istenilen soğukluğa erişebilmesi ve bu sayede hava ile teması kesilerek zararlı maddeler ihtiva etmemesi için kullanılan makine türüdür. Pastörizatör kullanım işlemine göre plakalı veya borulu olarak dizayn edilmiştir. Tüm meyvesuları işleminde ve süt mamüllerinin hepsinde kullanılır
Homojenizatör
Tüm meyvesuyu üretim ve süt mamülleri ( süt, yoğurt, meyve suyu vs. gibi) işleminde kalite unsuru olan Homojenizatörler sadece mamülün kalitesini artırmakla kalmayıp aynı zamanda dayanma güçlerine güç katarak mamülünüzün piyasada daha lezzetli ve uzun ömürlü olmasını sağlar.
Plakalı ısı değiştiricileri
İşlemin hızlı ve ekonomik olmasını sağlar plakaların bir yüzünden süt diğer yüzünden isleme göre sıcak ve soğuk su geçerek işlem tamamlanır.
İstenen kapasitede sütün istenen basınç ve sıcaklıkta ısıtılması veya soğutulması için değişik sayıda birbiri ardına dizilmiş plakalardan yapılmıştır.
Paslanmaz çelikten yapılmışlardır.
Plaka kalınlıkları 1.25-3 mm ve plakalar arasındaki boşluklar 1.25-7.75 mm arasında değişir.
²Sütün ısıtılmasında ve soğutulmasında enerji giderlerini düşürmek için mümkün olduğunca yüksek ısı geri kazanımı amaçlanmaktadır.
Isı geri kazanımını arttırmak için rejenerasyon bölümündeki plaka sayıları arttırılarak yüzey alanı genişletilmekte ve böylece kalma süresi uzatılmaktadır.
Teknik olarak ön görülen ısı geri kazanım oranı %96-97 arasında değişmektedir.
Isı değişiminin arttırılması amacı ile 35-40 derecelik sıcaklık sınırları arasında yüzey alanının genişletilmesinin mikroorganizma sayısının artığını ve bunların pastörize süte bulaşma riskini getirdiği bilinmektedir.
SOĞUTMA TÜNELİ
PAKETLEME MAKİNASI
ÜRETİLEN SÜTÜN HAVA ALMADAN HIJYENIK BİR KOŞULLARDA EL DEYMEDEN PAKETLENMESİNİ SAĞLAR.
BALANS TANKI
ÖN ISITMAYA GİTMEDEN ÖNCE SÜT BU TANKLARDAN GEÇER ÖN ISITMAYA GİDER PASLANMAZ ÇELİKTEN ÜRETİLMİŞTİR.ARA DEPOLANMA YAPILIR.
DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM SAYGILAR…

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu