Atama Bekleyen Mühendislerin Eylemi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı`ndan atama bekleyen meslek disiplinleri 19 Mart 2015 Perşembe günü Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı`nda basın açıklaması yaptılar.

Ziraat Mühendisleri, Su Ürünleri Mühendisleri, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri, Gıda Mühendisleri, Veteriner Hekimler, Tekniker ve Teknisyenlerin aralarında bulunduğu grubun açıklamasına CHP Ankara Milletvekili ve önceki dönem ODA başkanlarımızdan Gökhan GÜNAYDIN, MHP Kütahya Milletvekili Alim IŞIK, ODA Başkanı Özden GÜNGÖR, Önceki Dönem BaşkanıDr. Turhan TUNCER, Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Yusuf SONGÜL ve Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği eski Başkanı Fehmi KİRAZ katılım sağladı.

Karla karışık yağmur altında gerçekleştirilen basın açıklamasında grup üyeleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi EKER ile Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK`in maskelerini takarak, kadro verme tartışmalarını temsili olarak canlandırdılar. Boyunlarına ilmek geçiren grup, “Sadaka değil, hakkımız olan kadroyu istiyoruz”, “Evlenmemiz için bir atama yeter sevgilim”, “Gıda denetimleriyle alınacak 1 önlem, 1000 tedaviden üstündür”, “Balıkçılık teknolojisi mühendisleri, 14 yılda 86 kadro, artık unutulmak istemiyoruz”, “Avrupa`yı balığa doyurdular, mühendisi kadrosuz bıraktılar” yazılı pankartlar taşıdılar. İşçi tulumu giyen bir mühendis de, “Ziraat mühendisiyim inşaat işçisi oldum. Hayalim değildi, gerçek oldu” yazılı pankart açtı.

Grup tarafından okunan basın açıklamasında, Bakanlığın boş bulunan kadroları için acil olarak atama yapılması istendi.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu