Her Gün Havuç Suyu İçmek için 10 Neden

1. Güneş Yanığını Azaltır : Havuç güneş yanıklarına karşı cildinizi korur çünkü karotenoid içermektedir. Her gün içilen havuç suyu bu konuda size güneş kremi etkisi yapacaktır.

2. Karaciğer Dostu: Havuç suyu karaciğer işleyişine yardımcı olarak toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olur.

3. Kanserden Koruyucu Özellikler: Havuç suyu içerdiği yüksek orandaki karotenoid sayesinde özellikle rahim ağzı, meme ve kolon kanserlerine karşı direnci arttırır.

4. Düşük Kolestrol Değeri : Havuç içerisinde fazla miktarda bulunan çözünebilen lifler kolestrole bağlanarak vücuttan atılmasına yardımcı olur.

5. Görüşünüzü Korur: Havuç içerdiği fazla miktarda ( beta karoten ) A vitamini ile görüşünüzün korumasına yardımcı olur.

6. Bağışıklığınızı Arttırır: Her gün içilen havuç suyu sayesinde vücudun ihtiyacı olan antioksidanlar alınır. Antioksidanlar serbest radikallerin hasarını önleyerek inflamasyona yardımcı olur.

7. Cildiniz Daha Güzel Görünür: Havuç içerdiği yüksek orandaki A vitamini sayesinde cildinizi kuruluk ve sedef hastalığı gibi cilt problemlerinden korur. Cildinizi daha nemli tutarak leke ve izler konusunda gelişme sağlar.

8. Enerji Verir: Demir içerir ve aktif yaşamdaki enerjiyi arttırır.

9. Gülümsemenizi Güzelleştirir: Havuç içerdiği mineraller sayesinde kazandığı antibakteriyal özellikler ile diş çürüklerini ve lekeleri önlemede önemli bir yardımcıdır.

10. Genç Görünüm: İçerdiği yüksek orandaki beta karoten sayesinde cildin daha genç görünmesine ve kırışıkların önlenmesine yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu