Breuss Kanser Tedavisi

Ramazan ayı içerisinde bulunduğumuz bu günlerde oruç ile ilgili makaleleri tararken karşıma çıkan bir kanser tedavi kürünü sizlerle paylaşmak istedim.

Breuss Kanser Tedavisi

Breuss Kanser Tedavisini geliştiren Rudolph Breuss 1899 yılında Avusturya’da doğdu. Asıl mesleği elektrikçi olan Breuss hayatını naturopath olarak sürdürdü ve 1990 yılında öldü.

Bulduğu tedavi ile 45.000 kişinin sağlığına kavuştuğunu iddia etti. Hatta tedaviye harfiyen uyulmuş olsaydı yaklaşık 1 milyon kişinin iyileşeceğini düşünüyordu. İddia ettiği 45 bin rakamını 1971 – 1985 yılları arasıda kendisine yazılan teşekkür mektupları ve referansları göstererek ispatlamaya çalıştı.

Breuss’un teavisinin temelinde kanserin kendisini aç bırakmak yatıyordu. Teorisine göre kanser katı gıdalarla besleniyordu özellikle proteinle. Katı gıda orucu sayesinde beslenemeyen kanserin yok olacağına inanıyordu.

Breuss’un kanser küründe 42 gün süren bir periodda sadece hazırlanan sebze suyu ve bazı çaylara izin vardı. Katı gıdalar ve şeker kesinlikle yoktu. Hazırlanan sebze suyunun günlük limiti ise yarım litre. Sebze suyunun yanında içilmesini istediği 3 çay ise “sage tea”, “kidney tea” ve “cranesbill tea”.

Önerdiği sebze kokteylinin karışımı;

300g pancar,
100g kereviz kökü ,
100g havuç ,
30g turp

eğer karaciğer kanseri varsa bu karışıma %3 oranında patates eklenmesini istiyordu.

42 gün için planladığı bu katı gıda orucunun sonunda insanlar 15 kilo verdikleri için çocuklara, hamileler ve zayıf insanlar için tavsiye etmiyordu. Piyasada bu karışımın hazır hali Biotta Breuss olarak satılıyor.

Breuss Kanser Tedavisi üzerine bilimsel verilere ulaşmak, doğal tedavilerin genelinde olduğu gibi uygulamak isteyenlerin araştırma istekliliğine kalmış bir durum. 8 hastayla yapılan klinik bir deneyde istenilen sonuçlara tam olarak ulaşılamadı.

Yararlanılan Kaynaklar:

http://www.curezone.org/diseases/cancer/breuss.asp
http://www.cam-cancer.org/The-Summaries/Dietary-approaches/Breuss-Cancer-Cure/(merge)
fastingparadise.wordpress.com/2012/12/20/rudolf-breuss-cancer-cure/
http://www.anticancerbook.com/post/The-Breuss-Cancer-Cure-_-A-Warning.html
http://www.healthyguru365.com/method-rudolf-brojsa-man-cured-45000-people-cancer-require-42-days-cure-cancer-recipe/

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu