Etil Alkol mü Yoksa Metil Alkol mü İçtim?

Etil alkol ile metil alkol arasındaki farkları ve kaçak rakılarda bulunan metil alkolün insan vücuduna ne gibi zararları olduğunu metil alkolün yükseltgenmesi ile açıklamak.

Rakı nedir? Rakının içinde ne olduğunu biliyor musunuz?

• Rakı, ana maddeleri tarımsal kökenli etil alkol (yaygın olarak şeker pancarından elde edilmiş), anason ve üzümden elde edilen suma olan; çeşitli işlemlerle geleneksel aromasına kavuşan alkollü bir içkidir.

Etil Alkol; şeker ve nişasta ihtiva eden maddelerin alkol fermantasyonu fermantasyonu ve takiben takiben destilasyon destilasyon işlemleriyle işlemleriyle üretilen üretilen renksiz, renksiz, berrak, kendine has kokuda, kaynama noktası 78,3 °C ve kimyasal formülü C2H5OH olan bir maddedir.

Metil alkol, endüstriyel kullanımı olan bir üründür. Gıda maddelerinin üretiminde girdi olarak kullanılması kesinlikle yasaktır ve kullanılamaz. Endüstride çözücü, antifriz, maket uçak ve araçlarda yakıt olarak kullanılan, ağırlıklı olarak tekstil, patlayıcı, kontrplak, boya, plastik ve diğer pek çok ürünlerin sentezinde ana çıkış maddesidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu